Warunki odstąpienia od umowy / Zwrot produktu 

W przypadku, gdy zamówienie nie spełnia oczekiwań, Konsument ma możliwość wymiany lub zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni kalendarzowych od daty jego otrzymania.

Warunkiem jest zwrot towarów nieużywanych, czystych, "pozbawionych zapachu" (np. kremy, perfumy), w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu, z metkami oraz dowodem zakupu ( paragon fiskalny).

1. Zwrot / odstąpienie od umowy

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy należy nas o tym poinformować w formie oświadczenia, złożonego w wybranej formie:

a) na druku otrzymanym wraz z produktem (wypełnić dolną część "Potwierdzenia sprzedaży"

b) przy pomocy formularza:  pobierz >

c) za pomocą jakiegokolwiek innego jednoznacznego oświadczenia zawierającego informację o decyzji o odstąpieniu od umowy.

Oświadczenie można wysłać mailowo na adres sklep@terigrand.com lub drogą pocztową na adres do korespondencji: 

Sklep TERI GRAND

SIMEX Rafał Banach 

Aleja Wojska Polskiego 62c,

62-800 Kalisz

Zapakowany produkt należy odesłać na adres podany na dokumencie sprzedaży znajdujący się w przesyłce lub na adres:

Sklep TERI GRAND 

Aleja Wojska Polskiego 62c,

62-800 Kalisz

Sprzedający dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty jakiego użył konsument, a w przypadku "pobrania" zwrot należności zostanie dokonany na numer konta podany przez konsumenta na dokumencie zwrotu.  

Zwrotu płatności za zwrócony towar dokonujemy najczęściej następnego dnia roboczego po otrzymaniu przesyłki ( w wyjątkowych sytuacjach nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych). 

Jeżeli konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu.

Proponujemy korzystać z aplikacji InPost Mobile lub przez stronę SzybkieZwroty.pl , lub w inny wygodny dla siebie sposób. 

link do instrukcji: https://inpost.pl/szybkie-zwroty

Opłata za dokonanie zwrotu to tylko 11,00 zł przy czym nie musisz jej opłacić w momencie zwrotu lub generowaniu etykiety lecz zostanie ona odliczona od kwoty, którą zwrócimy Tobie za odesłany towar. 

Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

Towar, którego zwrot nie zostanie uznany (odesłany po wymaganym terminie, nie zawierający dowodu zakupu, bez metek lub pudełka, zabrudzony, uszkodzony), będzie odesłany na koszt Konsumenta. 

2.  Wymiana

W przypadku  wymiany zakupionego towaru, należy:

a)  Zwrócić towar wraz z wypełnionym formularzem zwrotu/ wymiany opierając się na zasadach zwrotu opisanych powyżej w punkcie 1.

Bezpośredni koszt zwrotu towaru ponosi klient.


b) Zamówić nowy produkt.

Na nowe produkty złożyć oddzielne zamówienie i opłacić je łącznie z kosztami wysyłki – niezależnie od odesłanego towaru.

Wymiany produktu  dokonujemy z reguły w ciągu 3 dni roboczych.

Zwrot lub dopłata należności wynikająca z różnicy ceny towarów wymienianych zostanie uwzględniona. O konieczności dopłaty Klient zostanie poinformowany pocztą elektroniczną, a w przypadku wystąpienia nadpłaty, będzie ona rozliczona w terminie 7 dni od daty sfinalizowania wymiany.

Towar, którego wymiana nie zostanie uznana (odesłany po wymaganym terminie, nie zawierający dowodu zakupu, bez metek lub pudełka, zabrudzony, uszkodzony), będzie odesłany na koszt Konsumenta.

Prosimy o staranne pakowanie zwracanego towaru w sposób, który uchroni go przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem podczas transportu. Towar uszkodzony podczas transportu w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia przesyłki przez Klienta nie podlega zwrotowi/wymianie.

Informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do Sklepu za pobraniem.

Formularz zwrotu/wymiany można także pobrać   pobierz >.

Produkt dodany do listy obserwowanych produktów